Румунія

Румунія змінює умови фінансової підтримки українських біженців

dt.ua

Європейська держава частково скоротила витрати

У РУмунії переглянуть умови підтримки українських біженців, у тому числі й фінансову допомогу, передає "Дивогляд" із посиланням на Нот News.

Уряд європейської країни має намір дещо змінити процедуру надання підтримки українцям, які через війну в Україні залишаються у безпеці за кордоном.

Очікується, що громадяни України, які офіційно працевлаштовані у Румунії і записали (або найближчим часом запишуть) своїх дітей у школи, отримають 2000 леїв (€400) на сім'ю до кінця 2023 року. Наразі у країні ЄС працевлаштовані 5 тис українськи біженців.

Також тепер кошти виплачуватимуть безпосередньо біженцям з України, а не власникам житла, в якому розміщують українців. З початку війни Румунія сплачувала власникам такого житла по €14 на день за методом "50/20" – 50 леїв за проживання, 20 леїв за харчування.

Відповідну схему підтримки українців змінюють з метою  середньострокової та довгострокової інтеграції біженців:

"Ми хочемо, щоб українські біженці були незалежними в нашій країні, діти могли ходити в школу і гідно повернутися додому, коли прийде час", – зазначила координаторка гуманітарної допомоги Мадалина Турза.

Однак, метод "50/20" залишиться активним для українських біженців:

  • старших за 65 років;
  • студентів, які навчаються в університетах Румунії.

У такий спосіб Румунія частково скоротила витрати. Раніше за 2-кімнатну квартиру вартістю €300, в якій мешкають 4 особи, держава сплачувала власнику €1 тис на місяць, а за віллу для розміщення 16 осіб – €5 тис на місяць.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що Польща вимагає від українців повернути 2 млн злотих.

Дивіться також відео 5 каналу: 43 загиблих, 177 потерпілих: ворог постійно обстрілює Нікопольщину – Сергій Лисак про наслідки

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ