Ядро Землі

Всередині ядра Землі виявили нову структуру – дослідження

Depositphotos

Традиційно вчені вважали, що наша планета має чотири основні шари

Науковці встановили, що всередині ядра нашої планети розташовується прихована структура, передає "Дивогляд" із посиланням на Science Alert.

Традиційно вчені вважали, що Земля має чотири основні шари: кору, мантію, зовнішнє та внутрішнє ядра.

Дослідники проаналізували результати багаторічних спостережень і встановили, що гаряче внутрішнє ядро з температурою понад 5000°С становить лише 1% від загального об'єму нашої планети. Сейсмічні хвилі, у свою чергу, змінюють властивості під час проходження крізь різні частини планети.

Міжнародна група дослідників встановила, що внутрішнє ядро Землі нещодавно могло змінити напрямок свого обертання на зворотній. Сейсмолог Сяодун Сонг з Пекінського університету вважає, що цей процес впливає на магнітне поле нашої планети і може змінити напрямок її обертання. Також це відобразиться на кліматі планети.

Вчені припускають, що ця прихована структура являє собою тверду сферу, діаметр якої становить близько 2,4 тис км. Вона складається переважно з заліза та нікелю, які становлять 85% і 10% ваги сфери відповідно. Про решту 5% наразі невідомо. Дехто припускає, що це може бути частка вуглецю або кисню.

Сфера розташована занадто глибоко, тож науковці не мають можливості дослідити її напряму. У цьому випадку вони аналізують процес проходження сейсмічних хвиль крізь цей об'єкт, завдяки чому і встановили склад сфери.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що під поверхнею Землі виявили цілий "океан".

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ