Ядро Землі

Під поверхнею Землі виявили цілий "океан" – дослідження

Depositphotos

"Це наближає нас на крок до ідеї Жюля Верна про океан всередині Землі"

Науковці встановили, що під поверхнею нашої планети існує "океан", повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Nature Geoscience.

Міжнародна група дослідників проаналізувала один з найрідкісніших алмазів, який було знайдено у Ботсвані. Експерти підозрюють, що він міг утворитися на глибині 659 км.

Вчені зійшлися на думці, що під поверхнею нашої планети міститься суттєво більше води, ніж вважалося раніше. Вона розташована у перехідній зоні, між верхньою та нижньою мантіями Землі. 

"У цьому дослідженні ми продемонстрували, що перехідна зона не є сухою губкою, а містить значну кількість води. Це також наближає нас на крок до ідеї Жюля Верна про океан всередині Землі", – сказав Франк Бренкер, науковий співробітник Інституту наук про Землю при Університеті Гете у Франкфурті.
Вчені вважають, що це дослідження допоможе якомога краще зрозуміти процеси утворення океанів та їхньої еволюції на Землі за останні 4,5 млрд років.

Фахівці відмітили, що цей "океан" під поверхнею нашої планети, являє собою темну суспензію осаду і гідрогенної породи, що перебуває під постійним тиском. На думку Бренкера він може утримувати воду і СО2. Щоправда, кількість води залишається невідомою, так само, як і те, скільки саме більш стабільних, водних мінералів і карбонатів потрапляє в перехідну зону.

Експерти підозрюють, що кількість води тільки в перехідній зоні може становити вшестеро більше, ніж у сукупності всіх океанів на Землі.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що кілька материків на Землі об'єднаються і стануть єдиним цілим.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ