Планета Земля

Кілька материків на Землі стануть єдиним цілим – дослідження

Pixels

Якою буде наша планета за 200-300 років?

Багато хто ставиться питанням щодо майбутнього нашої планети, але дійти якоїсь однієї думки майже нікому не вдавалося. "Дивогляд" повідомляє, що це питання науковці розглянули більш детально. 

Дослідницька група динаміки Землі Кертіна створила модель нашої планети за 200-300 років. Згідно з цією моделлю на Землі кілька континентів об'єднаються в один. 

Науковці більш детально вивчили циклічність утворення суперконтинентів на Землі і спрогнозували появу нового великого материка – об'єднання Австралії, Азії та Америки – Амазія. 

"За останні два мільярди років континенти Землі стикалися один з одним, утворюючи суперконтинент кожні 600 млн років. Це називається циклом суперконтинентів. Отже, нинішні континенти мають знову з'єднатися за кілька сотень млн років", – сказав доктор Чуан Хуан із Перту.

Таке об'єднання континентів тягне за собою ще кілька змін на нашій планеті:

"Земля, якою ми її знаємо, буде зовсім іншою, коли сформується Амазія. Очікується, що рівень моря буде нижчим, а велика внутрішня частина суперконтиненту буде дуже посушливою із широким денним діапазоном температур", – відмітив співавтор дослідження професор Лі.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що науковці розповіли звідки на Землі з'явилася вода.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ