Телескоп

"Дуже велика": до Землі наближається комета, яку не бачили 80 тисяч років – фото

Shutterstock

Об'єкт можна буде побачити неозброєним оком

Цього року повз Землю пролетить рідкісна комета, яку не бачили 80 тис років. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Lad Bible.

Комету з назвою C/2023 A3 (Tsuchinshan-ATLAS) вперше задокументували в лютому 2022 року в Південній Африці, Чилі та на Гаваях. Тепер вона наблизиться до нашої планети ще ближче, а вже у вересні буде знаходитися в межах 58 млн км від Сонця.

Цікаво, що тільки через місяць космічний об'єкт, який не було видно від самого світанку історії людства, можна буде побачити неозброєним оком. Наразі C/2023 A3 мандрує між Сатурном і Юпітером зі швидкістю понад 290 тис км/год.

Комета вважається дуже рідкісною, і про неї поки що дуже мало відомо. Однак фахівцям вдалося підтвердити, що вона "дуже велика".

За словами дослідників, "умови надзвичайно сприятливі для цієї комети". Вона цілком може створити дисплей, схожий на комету Аренда-Роланда, після перигелію, якщо вона виживе (геометрія цієї комети була дуже схожа).

Вони припускають, що цього жовтня  комету можна буде побачити без використання спеціального обладнання. Також стверджується, що Tsuchinshan-ATLAS може бути яскравішою від зірок.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що астронавт показав Землю, якою її ніхто не бачив.

Дивіться також відео 5 каналу: Тимофій Шадура. ГЕРОЯ РОЗСТРІЛЯЛИ за слова "Слава Україні!"

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ