Зоряне небо

Зменшилася кількість зірок, які можна побачити неозброєним оком – чим це обумовлено

Shutterstock

Науковці вважають, що людство недооцінює цю проблему

Вчені стверджують, що останнім часом через світлове забруднення суттєво зменшилася кількість зірок у небі, які можна побачити неозброєним оком. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Science.

Протягом 12 років науковці та астронавти-аматори вивчали зоряне небо та дійшли висновку, що кожного року відбувається зменшення яскравості неба на 10% через зазначену причину. З 2011 року поступово зростає світлове забруднення, внаслідок чого у небі можна помітити все менше зірок.

"Це означає, що дитина, яка народилася в місцевості, де було видно 250 зірок, ймовірно побачить менше 100 зірок у тому ж місці через 18 років", – пишуть фахівці.

Дослідник світлового забруднення Фабіо Фальчі каже, що люди не вважають цю проблему серйозною.

"Дивлячись на нічні фото та відео Землі з Міжнародної космічної станції, зазвичай люди вражені красою міських вогнів. Вони не сприймають це зображення як забруднення. Це як милуватися красою веселкових кольорів, які утворює бензин у воді, і не визнавати, що це хімічне забруднення", – стверджує він.

Зазначимо, що світлове забруднення – один із видів фізичного забруднення та часового зсуву природної освітленості певної території, що обумовлено штучними джерелами світла, які змінюють життя рослин і тварин.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що у небі над Гаваями помітили дивне явище.

Дивіться також відео 5 каналу: ТАНКИ від НІМЕЧЧИНИ і ФРАНЦІЇ. СКАНДАЛ в Міноборони | 334 день

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ