Навіть з холодильником: вчені знайшли бар і рецепт пива, яким 5 тисяч років – відео

Археологи з Італії та США під час розкопок у стародавньому місті Лагаш знайшли трактир, якому понад 5 тисяч років

Відомо, що Лагаш – стародавня держава та однойменне місто. Він вважається одним з найбільших та найважливіших міст-держав Шумеру, розташовувався в південно-східній частині сучасного Іраку, на обох берегах Тигру.  Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на The Vintage News.

Також це великий торговий і урядовий центр, який називали "садом богів" через виникнення у дуже родючій місцевості. За словами вчених, протягом тисячоліть цей регіон процвітав.

Пиво – найпоширеніший напій шумерів, які вживали його більше, ніж воду. Це стародавнє пиво відрізнялося від сучасного та не мало хмелю, було дуже густим і нагадувало кашу, яка перебродила.

Шумери вживали темне, світле, червоне, солодке (з медом), півб'яне та ячмінне пиво, тобто навіть у ті часи існувало різноманіття. Щоправда, вживати напій доводилося через солом'яні трубочки, які дозволяли його відфільтровувати.

Читайте також:

Виявлений бар чудово зберігся. Всередині знайшли цегляну піч і кухню, для гостей були цегляні лавки, а зовні був дворик для любителів вживання пива на свіжому повітрі. У приміщеннях знайшли 150 мисок із залишками кісток та риби, які була закусками.

Дивовижно, але там був навіть стародавній холодильник, відомий як зір – глиняний горщик, який використовував випаровування для охолодження їжі та напоїв. Зіри й досі використовують на Близькому Сході.

Біля таверни також знайшли 3-поверхову будівлю, всередині якої були одна піч, тази, безліч керамічних чанів і клинописна табличка із рецептом пива. Це була своєрідна броварня при барі.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що науковці відновили гігантський сувій, який має таємні знання.

Дивіться також відео 5 каналу: ПІДІРВАНО "КРИЛАТИЙ КРЕЙСЕР "мОСКВА"? У Білорусі атакували літак ДРЛВ А-50 – вуха і очі авіації рф

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

[attached type="2" ids="299667,300054"]

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше