Унітаз

Археологи знайшли туалет зі змивом, якому 2,4 тис років – фото

China Daily

Ним могли користуватися лише високопоставлені члени суспільства

У Китаї під час розкопок виявили туалет зі змивом, який може бути найстарішим в історії. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на China Daily.

Минулого року вчені проводили розкопки серед руїн палацу в стародавньому Юеяні, за підсумками яких виявили деталі унітаза, у тому числі перекручену трубу. Туалет складався з чаші, що знаходилася в приміщенні, та труби, яка веде до зовнішньої ями.

На думку науковців, слуги наливали воду у чашу щоразу, коли її використовували. Є версія, що унітаз належав Цинь Сяогоно (381-338 рр. до н.е.) або його батьку Цинь Сяньгуну (424-362 рр. до н.е.) з королівства Цинь час воюючих царств (475-221 рр. н.е.), чи Лю Бангу, першому імператору династії Хань (206 р. е.-220 р. н.е.).

У ті часи таким предметом розкоші, таким як туалет зі змивом, могли користуватися лише високопоставлені члени суспільства. Наразі незрозуміло, який вигляд мала верхня половина унітаза і чи могла людина сидіти на ньому.

"Унітаз зі змивом є конкретним доказом того значення, яке древні китайці надавали санітарії", – розповів дослідник з Інституту археології Китайської академії соціальних наук Лю Жуй.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що жінка прогулювалася по пляжу та випадково зробила одне з найвеличніших відкриттів в історії археології.

Дивіться також відео 5 каналу: ПОЛЕ ХОРОШИХ рОСІЯН: як українські армійці знищили близько 500 найманців

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ