Українці, біженці, переселенці

Ще одна країна ЄС продовжить приймати українських біженців до 2024 року

Shutterstock

Сьогодні майже всі європейські країни допомагають українським біженцям, які через повномасштабну війну у своїй країні вимушені шукати прихисток за кордоном

З початку агресивного вторгнення росії пройшов майже рік. Увесь цей час багато українців залишаються за кордоном. Європейські країни одна за одною подовжують термін дії тимчасового захисту для наших громадян.

Як повідомляє "Дивогляд", нещодавно Словацька Республіка також заявила, що продовжить приймати у себе українських біженців. У Міністерстві внутрішніх справ Словаччини розповіли, що поточний "тимчасовий притулок" діє до 4 березня 2023 року з автоматичним подовженням до 4 березня 2024 року.

Українці, які мають намір залишатися у Словаччині, можуть оновити своє посвідчення, скориставшись електронною службою МВС Словаччини.

Ті, хто щойно прибув до європейської країни, або лише збирається зробити це, повинні отримати статус тимчасового прихистку. Це можна зробити одразу по прибутті у Словаччину. Документи приймають у спеціальних реєстраційних центрах, а також у відділах поліції в справах іноземців.

Статус тимчасового захисту дозволяє українцям:

  • легально працювати на території Словацької Республіки;
  • здобувати середню та вищу освіту;
  • у будь-який час мати доступ до медичної допомоги;
  • отримати житло;
  • отримувати фінансову та соціальну допомогу.

Також варто відмітити, що залишаючи Словаччину, українці не втрачають статус тимчасового прихистку. Вони можуть подорожувати Європою, або виїхати в Україну і повернутися назад. Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що українські біженці повинні декларувати фінансові виплати, які отримують за кордоном.

Дивіться також відео 5 каналу: До чого готуються? рашисти активно будуть фортифікаційні споруди в окупованому Криму – Рефат Чубаров

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ