декларування

Українські біженці повинні декларувати фінансові виплати, які отримують за кордоном

Фото із відкритих джерел

Певна фінансова допомога вважається іноземним доходом

Українські біженці, які через війну в Україні виїхали за кордон, повинні будуть декларувати фінансові виплати, які отримують в інших країнах, передає "Дивогляд".

Українці за кордоном, які оформили статус біженця і отримують фінансову допомогу, повинні будуть обов'язково задекларувати її. Йдеться про грошові виплати від міжнародних благодійних організацій чи урядів.

Річ у тому, що така допомога вважається іноземним доходом, про який необхідно повідомити працівникам податкової служби і надати декларацію виплат.

Декларація виплат – що це?

В Україні громадяни, які належать до окремих категорій, повинні раз на рік подавати декларації про майновий стан і доходи. Зокрема, це стосується:

 
  • фізичних осіб-підприємців (ФОП);
  • людей, які отримують податкову знижку або придбали майно/отримали спадщину, що підлягає оподаткуванню;
  • тих, хто виїхав за кордон на постійне проживання або отримали статус тимчасового захисту в дружніх державах (відповідно до ст 179 Податкового кодексу).

"Але існує виняток щодо оподаткування іноземних доходів. Це стосується осіб та членів сім’ї першого ступеня споріднення, які постраждали внаслідок збройної агресії російської федерації та які скористалися правом на тимчасовий захист за кордоном і отримують допомогу від іноземних держав та їхніх державних фондів", – пояснює юрист Мар'яна Гавришко.

Як задекларувати виплати?

Передати податковий звіт можна через Електронний кабінет на офіційному сайті Державної податкової служби України. Для цього зайдіть у розділ "ЕК для громадян" і натисніть на рядок "Податкова декларація про майновий стан і доходи".

У бланку необхідно зазначити всі суми отриманих грошових виплат, а також розрахувати і вказати загальний дохід.

Податковий кодекс України передбачає подачу декларацій за базовий звітний період, що дорівнює 1 календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб. Зробити це необхідно до 1 травня.

Так, податкова декларація за 2022 рік повинна бути подана до 1 травня 2023 року.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що українці у Польщі можуть отримати додаткову фінансову допомогу.

Дивіться також відео 5 каналу: ПАМ'ЯТНИКОПАД У КИЄВІ: демонтували монумент радянському генералу Миколі Ватутіну

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ