планета Янссен

Учені виявили "пекельну" планету, температура на якій становить 2000°С

space.com

Фахівці розробили теорію щодо способів виникнення космічного об'єкта

Учені дослідили планету, температура повітря на якій перевищує 2000°С, передає "Дивогляд" із посиланням на Space.

Експерти проаналізували умови на планеті, що має назву "Янссен" або "55 Cancri e". Вони встановили, що температура на ній у чотири рази перевищує температуру повітря на Венері і лише втричі менша за температуру на поверхні Сонця. 

Що цікаво, маса Янссена приблизно у 8 разів перевищує масу нашої планети і була визнана астрономами "суперземлею". Рік на планеті триває 18 років.

Фахівці розробили теорію щодо способів виникнення "пекельного" Янссена, враховуючи той факт, що планета обертається навколо своєї зірки 55 Cancri або "Коперник" лише на відстані 2,4 млн км. Власне, саме таке близьке розташування робить "55 Cancri e" гарячою.

Науковці вважають, що внутрішня частина космічного об'єкта може бути заповнена адмазами, а її поверхня – лавою. Вирує гіпотеза, що Янссен утворився у більш холодному місці і поступово наближувався до свого поточного місця розташування силою тяжіння Коперника.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що астрономи впевнені, що виявили надпотужну суперземлю.

Дивіться також відео 5 каналу: "Космічний камікадзе": NASA запустила в космос корабель, щоб розбити його об астероїд.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ