Астрономи виявили потенційно заселену планету

Астрономи виявили потенційно заселену планету

Astrobiology Center

Науковці постійно спостерігають за знахідкою з допомогою телескопа

Учені-астрономи виявили планету, на якій може існувати і розвиватися життя, повідомляє "Дивогляд" із посиланням на статтю у журналі Publication of the Astronomical Society of Japan.

Йдеться про потенційно заселену планету, що розташована за 37 світлових років від Землі, біля червоного карлика. Повідомляється, що цей космічний об'єкт у чотири рази важчий за нашу планету, а отже належить до класу надземель.

Червоний карлик Ross 508, що у 5 разів менший за Сонце, розташований у сузір'ї Змія. Його планета Ross 508 b може здійснити повний річний оборот за 10,8 земної доби.

Що цікаво, на планеті спостерігається комфортна температура, завдяки чому на ній присутня рідка вода. Також варто відмітити, що орбіта Ross 508 b проходить у 20 разів ближче до червоного карлика, ніж орбіта Землі до Сонця.

Учені регулярно спостерігають за червоним карликом та ближньою до нього планетою за допомогою 8,2-метрового телескопа Subaru, що встановлений на Гаваях. Апарат забезпечений спектрографом IRD, який дозволяє охопити інфрачервоний діапазон хвиль і полегшує процес спостереження за зірками типу Ross 508.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що вчені виявили водяну пару на величезній екзопланеті.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ