Екзопланета WASP-39b

"Джеймс Вебб" вперше в історії зафіксував вуглекислий газ на екзопланеті

NASA

Об'єкт розташовується за 700 світлових років від Землі

Надпотужний космічний телескоп "Джеймс Вебб" вперше зафіксував в атмосфері екзопланети вуглекислий газ, повідомляє "Дивогляд" із посиланням на The Independent.

Близько 30 вчених проаналізували спектр екзопланети Wasp 39b, в результаті чого виявили чіткий сигнал, який свідчить про наявність великої кількості вуглецю в атмосфері планети, що розташовується за межами Сонячної системи.

Екзопланета WASP-39b має ще одну назву – "гарячий Юпітер". Вона знаходиться в Сузір'я Діви на відстані близько 700 світлових років від нашої планети. 

Попередні дослідження, що були проведені з використанням космічних телескопів Hubble та Спітцера, виявляли лише водяну пару, калій і натрій в атмосфері.

"Вперше поглянувши на дані, вже було зрозуміло, що ми маємо справу з вражаючим відкриттям", – прокоментував дослідник з Женевського університету та співавтор дослідження Домінік Петіт діт де ла Рош.

Нове дослідження свідчить й про те, що космічний телескоп може стати допоміжною силою у розрізненні атмосферних компонентів менших і скелястих екзопланет, схожих на Землю. А ось точне визначення концентрацій газу в атмосфері екзопланет може допомогти виявити ознаки інопланетного життя.

"Тільки но дані з'явилися на моєму екрані, мою увагу привернула величезна кількість вуглекислого газу. Це був особливий момент, перетинаючий важливий поріг у науці про екзопланети", – заявив аспірант Університету Джонса Гопкінса Зафар Рустамкулов.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що астрономи виявили потенційно заселену планету.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ