Телескоп

Астрономи впевнені, що виявили надпотужну суперземлю

Shutterstock

За своєю масою екзопланета вдесятеро більша за Землю

Учені з національного космічного агентства NASA стверджують, що виявили одну з найпотужніших планет серед усіх, що були виявлені до цього, передає "Дивогляд" із посиланням на Space.com.

Знахідка, яку також вважають суперземлею, має назву TOI-1075 b. Науковці виявили її завдяки спостереженням, що були зроблені за допомогою NASA Transiting Exoplanet Survey Satellite (TESS).

Поверхня екзопланети вкрита розплавленою магмою і має температуру близько 1050°С. Повідомляється, що таке явище пов'язане з близькістю планети зі своєю батьківською зіркою, що розташована за 200 світлових років від нашої планети.

Ще один цікавий факт – рік на планеті триває всього 14,5 годин, тобто половину дня на Землі. Разом із цим, TOI-1075 b є найпотужнішою екзопланетою свого класу:

"Отримані нами дані вказують на те, що TOI-1075 b – це найпотужніша суперземля з усіх, які вдалося виявити на цей момент", — йдеться у повідомленні NASA.

Виявлена екзопланета за своєю масою вдесятеро більша за Землю, а отже й сила гравітації там суттєво вища. Астрономи впевнені, що якби на TOI-1075 здійснювалися польоти, то вага людина на ній становила би втричі більше, ніж на Землі.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що вчені дійшли до думки, що Земля утворилася набагато раніше, ніж вважалося.

Дивіться також відео 5 каналу: "Космічний камікадзе": NASA запустила в космос корабель, щоб розбити його об астероїд.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ