Сонячна система

Земля утворилася набато раніше, ніж вважалося – дослідження

Shutterstock

Астрономи проаналізували одні з найстаріших зірок у Всесвіті

Учені встановили, що наша планета утворилася набагато раніше, ніж вважалося. Детальніше про це розповідає "Дивогляд" із посиланням на Forbes.

В ході дослідження фахівці з'ясували, що всі планети починають формуватися разом зі своєю батьківською зіркою. Раніше ж вважалося, що формування відбувається через кілька млн років, коли зірка досягає певного розміру.

Астрономи проаналізували одні з найстаріших зірок у Всесвіті та прийшли до думки, що планети формуються одночасно зі своїми зірками. Зокрема, наша Сонячна система утворювалася ще 4,6 млрд років тому, разом із формуванням Сонця з газової хмари.

За кілька сотень млн років навколо зірки з диска, наповненого газом і пилом, почали формуватися планети. Наша планета Земля сформувалася 4,5 млрд років тому. 

"Ми досить добре розуміємо, як відбувається процес формування планет, але, коли починається цей процес — ось у чому питання. Метою нашого дослідження було зрозуміти, чи починається формування планет дуже рано, коли ще відбувається формування зірки, або все починається через мільйони років, після того, як зірка вже виросла?" – каже Емі Бонсор – науковець із Кембриджського університету.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що астрономи виявили потенційно заселену планету.

Дивіться також відео 5 каналу: "Космічний камікадзе": NASA запустила в космос корабель, щоб розбити його об астероїд.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ