Марс

Коли і як на Марсі зникло життя – дослідження

Shutterstock

Марс – один з найцікавіших об'єктів дослідження науковців, який викликає багато питань. Вже тривалий час учені намагаються з'ясувати, чи існувало колись життя на Червоній планеті і чи може воно взагалі з'явитися там?

"Дивогляд" із посиланням на New Atlas повідомляє, що експерти встановили коли і як на Червоній планеті зникло життя.

Фахівці з Університету штату Арізона створили модель стародавнього Марса, в якій відтворили кору планети, її атмосферу і клімат. Сьогодні Марс є холодною планетою з дуже тонкою атмосферою, але так було не завжди.

Експерти з'ясували, що раніше Червона планета мала більш теплий клімат, була наповнена річками, озерами і навіть океанами. Також на планеті існувало мікробне життя.

 

Моделювання планети продемонструвало, що саме мікроби й стали причиною зміни клімату на Марсі. Близько 3,7 млрд років тому вони споживали вуглекислий газ і водень з атмосфери, а також виділяли метан, який негативно впливав на всю екосистему. Через зміни клімату мікробне життя, яке існувало на планеті кілька сотень млн років, знищило себе. 

Науковці вважають, що мікроби сприяли тому, щоб з атмосфери планети зник водень, а натомість наповнили її метаном. Таким чином, якщо раніше середня температура повітря на Марсі становила -10...+20°С, то після зміни клімату стало спостерігатися суттєвіше похолодання.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що марсохід Perseverance знайшов нові ймовірні докази життя на Марсі.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ