Термометр

Якою буде зима в Україні – прогноз від "Укргідрометцентру"

Shutterstock

Показники будуть дещо вищими за кліматичну норму, але морози нікуди не підуть

Метеорологи з Українського гідрометеорологічного центру поділилися прогнозом щодо зими 2022-2023 в Україні, передає "Дивогляд". 

Експерти заявили, що взимку температура повітря буде на 1-2°С вищою за кліматичну норму. Разом із цим, ймовірність тривалих морозів (-25...-30°C) в Україні є дуже низькою. Однак, не варто виключати короткочасні похолодання, що сягатимуть -26°С.

"Загалом перенесення початку опалювального періоду на пізніші терміни і його більш раннє закінчення є обґрунтованим", – відмітили в "Укргідрометцентрі".

При прогнозуванні прийдешньої зими фахівці скористалися базою спостережень в різних регіонах нашої держави, які проводилися впродовж 80-100 років. Саме вони й допомогли "визначити тренди температурних режимів".

За останні 30 років аналізи температурних режимів продемонстрували наступні результати:

  • в Україні суттєво скоротилася тривалість зимового періоду з температурою повітря нижче 0°С;
  • сума відʼємних температур упродовж зимового періоду скоротилася майже удвічі;
  • щозими спостерігається велика кількість температурних рекордів щодо найвищих температур за весь період метеорологічних спостережень.

Разом із цим, варто відмітити, що вже кілька місяців в Україні прогнозують холодну зиму не лише через погодні умови, але й через війну. Експерти наголошують, що зима 2022-23 буде найскладнішою за всі роки незалежності нашої держави.

Через постійні ракетні обстріли у регіонах України спостерігаються тимчасові віялові відключення електроенергії. Разом із цим у КМДА заявили, що через ймовірні пошкодження взимку в столиці можуть вимкнути опалення на кілька днів або навіть тижнів.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ