Ядерний удар

Як вижити, перебуваючи на невеликій відстані від епіцентру ядерного вибуху, – поради радіолога

5 канал

Збільшіть шанси на збереження свого життя до максимуму

Український радіолог Роман Павлюк поділився правилами поведінки під час ядерного удару і розповів, як можна вижити, навіть перебуваючи не невеликій відстані від епіцентру вибуху, передає "Дивогляд". 

Експерт з радіації та радіоактивності відмітив, що від ядерного удару безумовно будуть руйнівні наслідки, але при цьому навіть неподалік епіцентру подій можна до максимуму збільшити шанси на збереження свого життя.

"Ядерний удар швидше можна пережити, ніж від нього загинути. Якщо під час нього ви вдома, не потрібно нікуди бігти, а чекати інструкцій", – сказав Роман Павлюк.

Як вижити при ядерному ударі:

  • не нехтуйте сигналами повітряної тривоги і негайно біжіть в укриття. Ймовірність того, що людина виживе на вулиці невеликі, швидше за все вона розпадеться на атоми за долі секунди;
  • залишайтеся в укритті щонайменше 48 годин і стежте за новинами через радіо;
  • захистіть органи дихання собі і дітям – для цього найкраще підійде маска, респіратор або марля. Корисно мати при собі кілька поліетиленових дощовиків. Одягнувши їх ви зможете забезпечити мінімальне потрапляння радіоактивного пилу на поверхню шкіри;
  • якщо ви перебуваєте у приміщенні, що палає, негайно покиньте його, максимально захищаючи при цьому органи дихання від чадного газу. Прямуйте одразу ж в укриття і в жодному разі не виходьте на підвищення (рівень радіації там може бути вищим);
  • вживайте лише ті продукти харчування і воду, які не перебували на відкритому повітрі, а були загорнуті у поліетиленові пакети і пляшку.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що Ілон Маск вважає, що рф використає ядерну зброю для захисту півострова.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ