Прапор України

Україна бойкотує конгрес Міжнародної федерації гімнастики: чим це обумовлено

Shutterstock

Українська сторона подякувала Норвегії за принципову позицію

Федерація гімнастики України відмовилася брати участь у конгресі Міжнародної федерації гімнастики (FIG), бо там присутні делегати з рф і білорусі. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на офіційний сайт ФГУ.

У федерації пояснили свою позицію тим, що до конгресу, який мають провести 11-12 листопада у Стамбулі (Туреччина), допустили представників країн, "котрі ведуть агресивну нищівну війну проти України та українського народу".

"Українська федерація гімнастики вважає неприйнятним сідати за один стіл і брати участь у спільному заході та обговоренні питань спорту разом з представниками країни, яка своїми агресивними і насильницькими діями порушує усі норми міжнародного права, права людини, Статут ООН, Олімпійську хартію, Статут та Кодекс етики FIG та ін., а також країни, яка є поплічником агресора.

Українська федерація гімнастики ще раз заявляє про свою позицію, що від участі у спортивних подіях Міжнародної федерації гімнастики необхідно відсторонити не лише спортсменів росії й білорусі, але й будь-яких інших посадових осіб з росії та білорусі, які представляють ці країни у FIG, або ж займають офіційні посади у FIG як "нейтральні" особи", – йдеться у повідомленні.

Окрім цього, українська сторона подякувала за позицію Норвезькій федерації гімнастики, яка раніше теж бойкотувала захід через присутність країн-агресорів. Конгрес мали провести саме у Норвегії, але у підсумку перенесли до Туреччини.

Зазначимо, що російських і білоруських гімнастів відсторонили від міжнародних турнірів, але представники їхніх країн досі можуть брати участь у конгресах та знаходитися на керівних посадах у міжнародній федерації.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що Усик дав однозначну відповідь на запитання "Чий Крим?".

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ