Померла Єлизавета II: що відомо про життя та смерть королеви Великої Британії

96-річна королева встановила світовий рекорд з періоду правління – вона обіймала престол понад 70 років

8 вересня у Букінгемському палаці повідомили про смерть 96-річної королеви Великої Британії Єлизавети ІІ.

Це сталося після того, як у четвер, 8 вересня, у монарха загострилися проблеми зі здоров'ям, внаслідок чого вона почала перебувати під наглядом медиків у палаці в Балморалі. У той же день до королеви вирушили усі її діти.[attached type="1" ids="241688"]

Востаннє Єлизавета публічно з'явилася у вівторок, 6 вересня, коли Ліз Трасс вступала на посаду прем'єр-міністра.

Майбутня королева народилася у Лондоні 21 квітня 1926 року у родині принца Альберта, герцога Йоркського, та герцогині Йоркської (Єлизавети Боуз-Лайон, майбутньої королеви-матері). Вона походить з європейської монаршої династії Ягеллонів і вважається давньою родичкою князя Лева Даниловича.

29 травня того ж року в Букінгемському палаці її хрестив архієпископ Йоркський. Вона росла в оточенні любові та тепла, а також здобула чудову домашню освіту.

Єлизавету виховували як справжню принцесу, вона спілкувалася з кращими вчителями. Завдяки цьому вона опанувала основи етикету, багато знань із різних дисциплін, необхідних для представників її родини, а також навчилася верховій їзді.

У 13-річному віці вона познайомилася з сином А. Глюксбургского і нащадком королеви Вікторії, принцом Філіпом – своїм майбутнім чоловіком. Вона стала його дружиною у 1947 році.

Перед одруженням, у період Другої світової війни, Єлизавета пройшла військову службу, завершила її у званні молодшого командира, та навіть здобула професію водія вантажних машин. За рік до закінчення війни батько Єлизавети, Георг VI, познайомив її з монаршими особами та почав навчати її державним справам.

6 лютого 1952 року в 25-річному віці, коли помер її тато, Єлизавета зійшла на престол. Коронацію провели у Вестмінстерському абатстві, і це стало першою церемонію, що транслювали по телебаченню. Після сходження на трон королева активно займалася внутрішньою політикою, а також присвячувала час іншим країнам.

Єлизавета ІІ була одним із головних символів Великої Британії. За 70-річне правління королева зміцнила британську монархію та стала улюбленицею як для багатьох британців, так і для людей з інших країн.

За цей час на посаді прем'єр-міністра Великої Британії змінилося 15 осіб – від Вінстона Черчилля до Ліз Трасс.

Від шлюбу з принцом Філіпом у неї залишилося четверо дітей, один із яких, принц Чарльз – спадкоємець англійського престолу. Також у Єлизавети ІІ є вісім онуків і четверо правнуків.

Як відомо, на випадок смерті королеви ще задовго до цього був розроблений спеціальний план під назвою "Лондонський міст впав".

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше