Помер чоловік королеви Єлизавети ІІ: що відомо про життя і смерть принца Філіпа

У червні принц Філіп мав відсвяткувати свій 100-річний ювілей

У п'ятницю, 9 квітня, Букінгемський палац повідомив сумну звістку: помер чоловік королеви Великої Британії Єлизавети ІІ — герцог Единбурзький, принц Філіп.

"Його Королівська Високість мирно відійшов сьогодні вранці у Віндзорському замку"

У лютому Філіп потрапив до лікарні з інфекцією, а на початку березня йому зробили операцію на серці. Він провів у лондонських лікарнях 28 днів - це був найдовший термін госпіталізації за все життя принца.

99-річний Філіп був найстаршим чоловіком за всю історію британської королівської родини. Він народився 10 червня 1921 року і у 2021 році мав відсвяткувати своє 100-річчя.

Філіп був п'ятою дитиною і єдиним сином принца Андрія і принцеси Аліси. При народженні він мав титул принца Грецького та Данського.

Він був одружений із Єлизаветою ІІ з 1947 року. Коли вони відсвяткували весілля, Єлизаветі був лише 21 рік, а Філіпу — 26. Багато хто не схвалював цей шлюб, зокрема й мати Єлизавети, яка називала майбутнього зятя "гуном". Зокрема, через те, що принц Грецький та Данський був православним, не мав грошей, а його сестри вийшли заміж за німецьких принців, які були прибічниками нацистів.

Тим не менш, це не завадило королеві і її чоловіку прожити довге та (здебільшого) щасливе спільне життя. Це було найдовше за часом існування і найстаріше за віком подружжя правлячого британського монарха - 73 роки у шлюбі.

До 1951 року принц Філіп був на службі у Військово-морському флоті Великої Британії, але, після смерті короля Георга VI і сходження на престол Єлизавети II, завершив службу і присвятив себе обов’язкам вищого члена королівської родини.

У Філіпа і Єлизавети четверо дітей: Чарльз, принц Уельський (1948 р.н.), принцеса Анна (1950 р.н.), принц Ендрю, герцог Йоркський (1960 р.н.) і принц Едуард, граф Вессекський (1964 р.н.).

Плани британської влади на випадок смерті принца Філіпа відомі під назвою "операція Форт-Бридж". Після смерті чоловіка королеви у Великій Британії оголошено жалобу. До її закінчення королева не виконуватиме державних обов'язків, зокрема не ухвалюватиме нових законів.

Очікується, що на похованні будуть присутні лише члени королівської родини, друзі Філіпа і глави країн Співдружності націй - держав, що раніше входили до складу Британської імперії.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше