Море

Океан на Землі поглинає майже все надмірне тепло – це може призвести до катастрофи

Shutterstock

Підвищення температури води впливає й на екосистему водойм

Австралійські науковці встановили, який океан поглинає більшу частину надмірного тепла на нашій планеті і допомагає у боротьбі з наслідками глобального потепління, повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Nature.

Фахівці встановили, що південні частини Тихого, Атлантичного та Індійського океанів, які разом часто називають п'ятим океаном, відіграють важливу роль у боротьбі з глобальним потеплінням.

Океани можуть поглинати до 40% вуглекислого газу нашої планети і до 90% надлишкового тепла. Потепління океану дещо пом'якшує найсерйозніші наслідки зміни клімату, але, разом із цим, призводить до інших проблем.

Йдеться про танення льодовиків, яке суттєво підвищує рівень води у Світовому океані. Якщо так триватиме й надалі, то існує велика загроза затоплення багатьох прибережних регіонів.

Варто наголосити, що підвищення температури води впливає й на екосистему водойм. Це призводить до того, що багато видів вимушені змінювати середовище проживання, а дехто не витримує дефіциту корму і гине.

Зокрема, йдеться про антарктичного криля, який є ключовим у харчуванні великих хижаків (ікласті, крижані риби тощо). Через надмірне потепління океану істоти переміщуються на південь, у холодні води. Безпосередньо це впливає на пінгвінів і китів, які вже перебувають під загрозою зникнення.

Фахівці висунули гіпотезу: якщо до 2100 року Південний океан буде здатний поглинати стільки ж тепла, скільки сьогодні, то тепловміст його вод стане більшим щонайменше у сім разів. 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, чому на Марсі зникли океани.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ