Теоретична Дев'ята планета

Неподалік Землі астрономи виявили потенційно населену планету, що покрита водою – відео

Shutterstock

За своїми розмірами знахідка на 70% більша за нашу планету і вп'ятеро важча за масою

Астрономи виявили поруч із Землею екзопланету TOI-1452 b, яка повністю покрита водою і потенційно може бути заселена, повідомляє "Дивогляд".

Дослідження проводили вчені на чолі з експертами Монреальського університету. Вони заявили, що космічний об'єкт обертається навколо подвійної зірки TOI-1452, що у сузір’ї Дракона.

За допомогою телескопа TESS науковці встановили, що поверхня TOI-1452 b покрита водою, яка становить 22-30% загальної маси. Так, наприклад, Світовий океан займає 70% поверхні Землі і при цьому становить лише 1% її маси. 

Сама екзопланета TOI-1452 b за своїми розмірами на 70% більша за нашу планету, а за масою – вп'ятеро важча. Рельєф знахідки кам'янистий.

TOI-1452 b обертається навколо подвійної зірки TOI-1452 і проходить повний цикл за 11,1 діб. Що цікаво, саме завдяки тому, що планета розташовується не дуже близько і не дуже далеко від своєї зірки, вода на ній легко зберігає рідкий агрегатний стан.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, коли розпочався відлік часу та чи дійде він до завершення.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ