Новонароджена дитина

У Польщі українки народили майже 3 тис дітей від початку війни

Shutterstock

За словами мам, у Польщі інакше ставляться до вагітності

Майже за 5 місяців війни українські біженки народили у Польщі 2 884 дитини. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Niezalezna.PL.

За словами мам, у Польщі інакше ставляться до вагітності, ніж в Україні. Так, якщо вона протікає без ускладнень, то до лікарів навідуються мало.

Мешканка Дніпра Ірина, яка народила у Вроцлаві, розповіла, що у місті є кілька державних пологових будинків, і породілля сама обирає, де саме вона народжуватиме. Якщо ж у бажаному закладі немає місць, то треба мати запасний варіант.

Окрім цього, майбутні мами мають бути готовими до мовних труднощів і добиратися до лікарні самостійно. Це компенсується тим, що пологи у Польщі безкоштовні, а також у клініках породіллі від першого дня дозволяють їсти бобові та багато інших продуктів.

Коли жінку виписують з пологового, то їй видають окремі документи для мами та дитини, де йдеться про стан їхнього здоров'я та про те, що вони покидають клініку. Свідоцтво про народження треба отримувати окремо.

До речі, нещодавно "Дивогляд" розповідав про те, як українці можуть отримати безкоштовну медичну допомогу в Польщі.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ