Земля

Учені назвали ще одну теорію походження нашої планети

@nasa / Instagram

Науковці активно проводять дослідження і щоразу знаходять нову інформацію.

Сьогодні більшість дотримується теорії про те, що наша планета утворилася в результаті поступової акреції астероїдів. Проте, експерти виявили новий шлях формування Землі. Детальніше про нього розповідає "Дивогляд" із посиланням на Nature Astronomy.

Під час нового дослідження вчені провели експеримент з моделюванням, результати якого продемонстрували нову інформацію щодо утворення Землі:

"Переважаюча теорія в астрофізиці та космохімії у тому, що Земля утворилася з хондритових астероїдів. Це відносно невеликі, прості блоки каменю та металу, які сформувалися на ранній стадії Сонячної системи. Проблема з цією теорією полягає в тому, що жодна суміш цих хондритів не може пояснити точний склад Землі", – сказав швейцарський планетолог Паоло Соссі.

Учені відмітили, що будь-яка зірка формується в космосі зі щільної грудки матерії в матеріальній хмарі газу і пилу. Матеріал навколо цього об'єкта формується в диск, який обертається по орбіті зірки, що росте.

Власне, грудки всередині неї так само комбінуються в групки, але більш дрібні і холодні. Злипаючись ці частинки утворюють більші об'єкти, які згодом можуть перетворитися на цілу планету. Такий процес називають акреційною моделлю, яку досліджували науковці.

Разом із цим, спеціалісти вирішили проаналізувати ще один чинник – камені, з яких була створена Земля, були не хондритовими астероїдами з її загальної орбітальної околиці. Вони вважаються планетезималями і виросли до розмірів, які дозволяють мати особисте диференційоване ядро.

"Динамічні моделі, за допомогою яких ми моделюємо формування планет, показують, що планети в нашій Сонячній системі формувалися поступово. Маленькі зерна згодом перетворилися на планетизималі кілометрового розміру, накопичуючи все більше і більше матеріалу за рахунок гравітаційного тяжіння. Більше того, планетезималі, що сформувалися в різних областях навколо молодого Сонця або в різні часи, можуть мати дуже різний хімічний склад", – сказав науковець Соссі.

Фахівці створили моделювання внутрішньої Сонячної системи, яка складається з Меркурія, Венери, Землі і Марсу. В результаті дослідження вчені встановили, що суміш планетезималів, що мають різний хімічний склад, могли утворити Землю у такому вигляді, якою ми її знаємо зараз.

"Незважаючи на те, що ми підозрювали це, ми все ж таки знайшли цей результат дуже чудовим. Тепер у нас є не тільки механізм, який краще пояснює формування Землі, але також у нас є посилання на пояснення утворення інших кам'янистих планет", – заявив Соссі.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що вчені розповіли, що саме знищило частину нашої планети у далекому минулому.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ