Планета Земля

Астрономи знайшли найшвидшу зірку в Чумацькому Шляху

Pixels

Об'єкт обертається навколо гігантської чорної діри

Вчені-астрономи заявили, що знайшли найшвидшу у Всесвіті зірку, передає "Дивогляд" із посиланням на The Independent.

Дослідження проводили вчені з Кельнського університету (Німеччина) та Університету Масарика в Брно (Чехія). Вони виявили зірку S4716, яка обертається навколо чорної діри Стрілець А* (діаметр 23,5 млн км), що розміщується в центрі галактики Чумацький Шлях. Зірка здатна обернутися навколо чорного гіганта за чотири роки, рухаючись зі швидкістю 8 тис км/сек.

Об'єкт розташований на відстані, яка дорівнює відстані між Сонцем і планетою Земля. Фахівці встановили, що S4716 знаходиться у S-скупченні, в якому нараховується понад 100 інших зірок. Кожна з них особлива через свою швидкість руху.

Науковці спостерігали за об'єктом S4716 близько 20 років за допомогою п'яти телескопів. Чотири з них об'єдналися в один телескоп, що дозволило спеціалістам провести ще більш якісні дослідження і більш точні спостереження.

"Зірки не можуть утворюватися так легко поблизу чорної діри. S4716 повинна була рухатися всередину, наприклад, наближаючись до інших зірок і об’єктів у S-скупченні, що призвело до значного скорочення її орбіти", – заявив Міхаель Заячек, астрофізик з Університету Масарика в Брно.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що учений заявив про існування ще однієї озонової діри.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ