Земля

Учений заявив про існування ще однієї озонової діри

NASA

Це стало справжньою несподіванкою для колег науковця

Вже дуже тривалий час науковці досліджують велику озонову діру, що над Антарктидою, але, разом із цим, вони розповіли про ще одну озонову діру величезних розмірів, передає "Дивогляд" із посиланням на AIP Advances.

Із відповідною заявою виступив канадський дослідник Цин-Бін Лу з Університету Ватерлоо в Онтаріо. Він стверджує, що в стратосфері Землі над тропічними регіонами була помічена озонова діра, розміри якої приголомшують. За оприлюдненою вченим інформацією площа цього об'єкта у сім разів перевищує аналогічну площу, що над Антарктикою. А от за глибиною обидві діри ідентичні.

Що цікаво, нововиявлена діра присутня не сезонами, а цілий рік. Учений заявив про це, спираючись на дані супутників.

Взагалі виявлення нової озонової діри стало справжньою несподіванкою для колег Лу. Науковці стверджують, що поява цього явища повністю суперечить загальноприйнятій фотохімічній моделі, відповідно до якої руйнування озонового шару здебільшого залежить від фотолізу.  

"Але фотохімічна модель не могла пояснити, чому мінімальні озонові діри спостерігалися в роки сонячних максимумів (1991, 2002 і 2013), тоді як найбільші, найглибші та найбільш стійкі діри з'являлись у роки сонячних мінімумів (1987, 1998, 2008 і 2020)", – зазначає Цин-Бін Лу.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше