Найбільша зірка Чумацького Шляху на межі руйнування: чим вона стане після смерті

Учені приділяють багато уваги дослідженню нашої галактики Чумацький Шлях, а також різним об'єктам всередині неї. Зокрема, увагу науковців привернула одна з найбільших і найяскравіших зірок, яка перебуває на межі вимирання

Йдеться про червоного гіпергіганта, що знаходиться у сузір'ї Великого Пса і розташований на відстані 1,9 тис світлових років від Землі. Фахівці називають цей об'єкт найбільшим у нашій галактиці.

Зірка VY Великого Пса перебуває на межі вимирання. У зв'язку з цим американські вчені з Університету штату Аризона змоделювали те, чим може закінчитися життя цього гіганта: перетвориться він на наднову зірку чи може все обернеться вибухом наднової?

Науковці також спробували встановити приблизні розміри гіпергіганта і встановили, що його діаметр коливається від 10 і 15 астрономічних одиниць, що дорівнює 10-15 відстаням від Землі до Сонця. Разом із цим спеціалісти відмічають, що VY Великого Пса має наднизьку щільність попри свої розміри – його маса становить від 17 до 25 мас Сонця.

Астрономи вивчають спосіб вмирання червоних гіпергігантів, але ще й досі не дійшли єдиної думки. Одні вважають, що ці зірки вибухають надновою, але проведене згодом дослідження продемонструвало, що тієї кількості залишків наднових, які цілком би відповідали кількості таких зірок, виявлено не було.

Оприлюднена нова теорія демонструє, що ці червоні гіпергіганти наприкінці свого життя перетворюються на чорні діри. Щоправда, виявити їх складніше, ніж залишки наднової. Через це науковці й вирішили створити модель гіпергіганта і під час нового дослідження створити прогноз того, чим закінчиться життя зірки.

Для цього був використаний телескоп ALMA, за допомогою якого вчені змогли побачити, як саме космічний об'єкт позбувається зовнішніх шарів своєї речовини. Це свідчить про те, що вона розпочала процес свого руйнування.

З поверхні зірки відбуваються викиди речовини у космічний простір. Ця речовина складається з діоксиду сірки, діоксиду кремнію та хлориду натрію. Однак особливо фахівців зацікавило те, що ці викиди за своїм розміром у кілька млрд разів перевищують викиди плазми з Сонця.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що вчені планують затулити Землю гігантськими бульбашками.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

Читайте більше