учені знайшли нову найближчу до сонця планету

Землю переслідує величезний астероїд

NOIRLab / NSF / AURA / J. da Silva

Учені назвали ймовірність зіткнення космічного об'єкта з нашою планетою

Планету Земля переслідує величезний троянський астероїд, який привернув увагу астрономів. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Daily Mail.

Космічний об'єкт діаметром у 550 м ідентифікували ще у 2020 році. Він рухається навколо Сонця, тією ж орбітою, що й Земля.  

Астроном Тоні Сантана-Роса з Барселонського університету проаналізував цей троянський астероїд 2020 XL5 і встановив, що він рухатиметься відповідно до Землі ще 4 тич років.

Найважливішим є питання ймовірності зіткнення астероїда з нашою планетою. Учені відповіли, що цього не відбудеться, оскільки швидкість руху 2020 XL5 дорівнюється швидкості руху Землі у космосі.

У найближчому майбутньому вчені планують заснувати спеціальну пілотовану місію та направити її до троянського астероїда. 

"На цьому астероїді навіть можна буде обладнати людську космічну базу", – уточнили вчені.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що до Землі наближається небезпечний астероїд, який має максимальний ризик зіткнення з нашою планетою.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ