Nepenthes pudica

Полює під землею: учені знайшли унікальну рослину – фото

Martin Dančák

Жертвами рослини можуть стати мурахи, кліщі та інші жуки

Науковці виявили м'ясоїдну рослину з Індонезії, яка створює латаття в порожнинах під землею і завдяки їм ловить різну здобич. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Natural History Museum.

Йдеться про різновид латаття Nepenthes pudica. Слід зазначити, що лататтям називають вид м'ясоїдних рослин, листя яких так змінилися, що вони здатні утворювати великі глечикоподібні структури.

Ця рослина за допомогою нектару та привабливих ароматів заманює здобич, яка приземляється на край глека. Останній дуже слизький через нектар і конденсат, через що жертва опиняється у наповненому рідиною глечику, з якого дуже важко вибратися.

Після цього латаття, використовуючи травні ферменти, їсть здобич, якою можуть стати мурахи, кліщі та інші жуки. Ці пастки Nepenthes pudica ховає у порожнинах під мохом або ґрунтом.

Ця унікальна рослина росте лише в одному невеликому районі Індонезії і знаходиться під загрозою зникнення. На думку науковців, це відкриття допоможе зберегти природу на індонезійському Калімантані, бо воно підкреслює його значення як вогнища світового біорізноманіття, а також захистити місцеві тропічні ліси він перетворення на плантації пальм.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що вчені розповіли про найнебезпечніший астероїд, який загрожує нашій планеті.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ