Нічний Київ

У NASA показали, як змінилось нічне освітлення в Києві під час війни – відео

Shutterstock

Вчені спостерігала за ситуацією з січня 2022 року

Науковці опублікували відео, яке демонструє вплив війни на нічне освітлення у столиці України. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на NASA.

Дослідники Центру космічних польотів імені Годдарда (GSFC) NASA та Асоціації космічних досліджень університетів (USRA) за допомогою нічного зондування приладів на супутниках NOAA–NASA спостерігали за змінами у використанні світла в Україні з січня 2022 року. Через значне скорочення бойових дій у березні почалося поступове відновлення електропостачання та активізувалася людська діяльність у певних частинах України, особливо навколо Києва.

"У перші кілька місяців війни електрика та базові послуги зазнали атак у кількох великих містах. Оскільки війна тривала до травня, ми побачили зсув – деяку тривалу втрату світла на сході України та деяке відновлення в західній частині України. Зображення Black Marble HD показують відновлення на околицях Києва, зокрема, коли мешканці повернулися до столиці", – поділився науковець USRA та співкерівник проекту "Чорний мармур" Елеанор Стокс.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, чи розпочнеться 1 вересня навчальний рік у Києві.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ