Паспорт України

Втратили паспорт громадянина України – як відновити документ

Facebook / Петро Порошенко

Документ, що посвідчує особу людини, є найважливішим. Через війну багато людей були змушені поспіхом виїжджати і нерідко губили свої документи

Саме тому "Дивогляд" із посиланням на Центр громадського моніторингу та контролю ділиться з вами порадами щодо того, як можна відновити паспорт громадянина України в умовах війни.

Для того, щоб відновити паспорт, вам потрібно:

  • Написати у поліцію заяву про втрату документів і отримати відповідне підтвердження;
  • Після цього зверніться до територіального органу Державної міграційної служби України, ЦНАПу або до центру обслуговування громадян "Паспортний сервіс";
  • При собі майте заяву про втрату паспорта, ІНН та інші документи (за потреби): свідоцтво про шлюб/розірвання шлюбу. Також не забудьте чеки про оплату адміністративного збору.

Вартість оформлення документа, що посвідчує особу:

Вартість адміністративного збору становить 372 грн у ДМС. Якщо вам необхідно отримати його терміново (упродовж 10 робочих днів), то вартість зростає до 498 грн. Однак, врахуйте й те, що під час військового стану виготовлення документів може тривати дещо довше.

Якщо ви оформляєте паспорт у "Паспортному сервісі", то вартість оформлення буде більшою: 852 грн – звичайний термін; 978 грн – термінове оформлення.

Також вам необхідно буде сплатити штраф за втрачений документ, Його розмір становить 17-51 грн.

Що робити, якщо втратили паспорт за кордоном?

Перш за все – зверніться до поліції з відповідною заявою про втрату паспорта. Після цього повідомте про це українське консульство у тій країні, де ви перебуваєте. Консул видасть вам документ, який дозволяє перетинати кордон без наявності паспорта громадянина України.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що у паспорті громадянина США можна вказувати гендер "Х" та обирати стать на власний розсуд.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ