Як українцям не стати жертвами торгівлі людьми за кордоном – важлива інформація

Дружина президента України Олена Зеленська розповіла про правила безпеки після перетину державного кордону, які допоможуть не стати жертвою торговців людьми

"Вже більше 3 мільйонів українців (переважно українок із дітьми), перетнули кордон нашої держави, рятуючись від війни. Люди, які бачили смерть, втратили дім та близьких, особливо вразливі і дуже залежать від допомоги оточуючих.

Цим можуть скористатися ті, кому чуже горе – за наживу. І в біді та психологічній втомі людини вони бачать слабкість. Торговці людьми! Як не сплутати справжню допомогу із пасткою? З однієї біди не потрапити у іншу?", – пише Зеленська у своєму Telegram-каналі та радить прислухатися до порад, які ми опублікуємо нижче.

Безпека документів

Українцям радять ні за яких обставинах нікому не віддавати свій паспорт або документи, які ідентифікують їхню дитину.

Безпека пересування

Потрібно заздалегідь розпланувати маршрут подорожі та не сідати в авто до незнайомої людини. Якщо ви будете самі знати, куди йти/їхати, то вам не знадобляться поради від людей, які можуть виявитися шахраями чи торговцями людьми.

Водій
Водій
Фото: Shutterstock

Читайте також:

Безпека спілкування

Ні в якому разі не віддавайте іншим людям свій мобільний телефон/смартфон/планшет та інші пристрої, бо зловмисники можуть скористатися вашими даними чи просто викрасти гаджет. У цьому випадку ви втратите засіб зв'язку та може серйозно постраждати ваша конфіденційність.

Безпека фінансів

Оформлювати пакет документів для подорожі потрібно виключно самостійно, як і сплачувати за ці послуги. Не погоджуйтеся на пропозиції невідомих людей це оплатити та не потрапляйте у боргову залежність – незрозуміло, хто перед вами: альтруїст чи зловмисник.

Якщо ж у вас є певні підозри чи ви вже опинилися у руках торговців людьми – терміново зателефонуйте 112 на лінію екстреної допомоги в Європейському Союзі.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, як не стати жертвою шахраїв та аферистів за кордоном.

Друзі! Ми сьогодні боремося за нашу свободу, незалежність, за право бути вільною людиною на своїй землі.

Нас захищають справжні Супергерої: ЗСУ, Нацгвардія, Тероборона, МВС, усі небайдужі Громадяни, які об'єдналися заради захисту Батьківщини.

Ми маємо безпрецедентну підтримку міжнародних партнерів. Увесь світ підтримує Україну.

Зберігаємо спокій, підтримуємо один одного, читаємо тільки перевірені новини та допомагаємо армії.

ЄДИНІ ОФІЦІЙНІ РЕКВІЗИТИ НБУ ДЛЯ ЗБОРУ КОШТІВ НА ПОТРЕБИ АРМІЇ: https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

ПЕРЕРАХУЙТЕ "КОВІДНІ" ГРОШІ З Є-ПІДТРИМКИ НА АРМІЮ: https://www.portmone.com.ua/r3/uk/terminal/index/index/id/118103/

ВІДПРАВТЕ ДРУЗЯМ ЗА КОРДОН ПОСИЛАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ: https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

Разом до перемоги над російськими окупантами!

Слава Україні! Героям слава!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше