Паспорт України

Як не стати жертвою шахраїв та аферистів за кордоном – поради

Facebook / Петро Порошенко

Рятуючись від війни, величезна кількість мешканців України почали бігти в інші держави в пошуках безпеки. Разом із цим, значно збільшилася кількість зникнень та викрадень людей.

"Дивогляд" повідомляє, що у Національній раді з питань телебачення і радіомовлення оприлюднили низку рекомендацій щодо того, як людям варто поводитися за кордоном і на що звертати особливу увагу.

Приїжджаючи в чужу країну, можна дуже легко стати жертвою аферистів, шахраїв та криміналістів, які користуються довірливістю мігрантів та їхнім незнанням місцевості.

Особливу увагу злочинців привертають молоді дівчата та жінки, які в більшості випадків не можуть за себе постояти. 

"За період війни і евакуації українців до Європи, в основному в Польщі та Німеччині, почастішали випадки зникнення самотніх дівчат і жінок з України", – повідомили у Національній раді.

Найчастіше жертви починають зникати з вокзалів, куди прибувають потяги з мігрантами. До біженців часто підходять так звані "волонтери", які пропонують житло. Для цього вони просять паспорт біженця, а після цього запрошують його в машину, щоб відвезти до притулку або іншого місця. В результаті людина безслідно зникає.

Щоб не потрапити у жахливу ситуацію за кордоном і не стати жертвою аферистів дотримуйтеся кількох правил:

  • не давайте нікому свій паспорт, а показуйте лише на кордоні або в офіційних органах;
  • завжди намагайтеся триматися інших біженців. Якщо поруч із вам будуть люди, шансів стати жертвою аферистів буде значно менше;
  • не виходьте з поїзда/автобуса/автомобіля без певної на це причини;
  • спілкуйтеся лише з тими волонтерами, про яких чули від знайомих людей.

Якщо ви почали спілкуватися з аферистом і вчасно зрозуміли це – зверніться до поліції, прикордонника або іншої повноважної особи.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, як і де українські переселенці можуть отримати тимчасовий безкоштовний прихисток.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш telegram Дивогляд 5.UA.

Друзі! Ми сьогодні боремося за нашу свободу, незалежність, за право бути вільною людиною на своїй землі.

Нас захищають справжні Супергерої: ЗСУ, Нацгвардія, Тероборона, МВС, усі небайдужі Громадяни, які об'єдналися заради захисту Батьківщини.

Ми маємо безпрецедентну підтримку міжнародних партнерів. Увесь світ підтримує Україну.

Зберігаємо спокій, підтримуємо один одного, читаємо тільки перевірені новини та допомагаємо армії.

ЄДИНІ ОФІЦІЙНІ РЕКВІЗИТИ НБУ ДЛЯ ЗБОРУ КОШТІВ НА ПОТРЕБИ АРМІЇ: https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

ПЕРЕРАХУЙТЕ "КОВІДНІ" ГРОШІ З Є-ПІДТРИМКИ НА АРМІЮ: https://www.portmone.com.ua/r3/uk/terminal/index/index/id/118103/

ВІДПРАВТЕ ДРУЗЯМ ЗА КОРДОН ПОСИЛАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ: https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

Разом до перемоги над російськими окупантами!

Слава Україні! Героям слава!ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ