Паспорт США

У паспорті громадянина США можна вказувати гендер "Х" та обирати стать на власний розсуд

Shutterstock

Вказувати третій гендер вже дозволено у кількох країнах

У США дозволили вказувати у паспортах громадян гендер "Х". Так, кожен мешканець Америки вже може обрати собі стать на власний розсуд. Про це розповів держсекретар країни Ентоні Блінкен, повідомляє "Дивогляд".

Держсекретар зазначив, що таке нововведення забезпечує представникам ЛГБТ-спільноти рівні права у суспільстві. Раніше, щоб занести до паспорту стать, яка відрізняється від тієї, що вказана у свідоцтві про народження, необхідно було надати сертифікат від лікаря. 

"Відповідно до курсу адміністрації президента Байдена на відновлення співпраці з союзниками і партнерами, Державний департамент робить цей крок після тривалих консультацій з такими поглядами, що дотримуються урядами, які внесли схожі зміни", – написав Блінкен.

Третій гендер "Х" раніше ніколи не вказувався у паспортах, а сьгодні він вже доступний у кількох країнах. Зокрема, Австрія, Аргентина, Індія, Канада, Мальта, Непал, Нова Зеландія та США. 

Громадяни Штатів самостійно можуть обрати чоловічу, жіночу або нейтральну стать. 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що вчителька прибрала прапор США та запропонувала школярам присягнути прапору ЛГБТ.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ