Літо

В Україну наближається аномальна спека – кліматолог розповіла, чим це обумовлено

Shutterstock

Це літо буде спекотнішим порівняно з попередніми 30-ма роками

Цьогорічне літо в Україні відрізнятиметься аномально високими температурами повітря, що буде несприятливим для українців. Детальним прогнозом поділилася завідувач відділу прикладної метеорології та кліматології УкрГМІ ДСНС України та НАН України Віра Балабух.

Фахівчиня відмітила, що впродовж останніх десятиріч в Україні спостерігається повільне підвищення температури влітку, дефіцит опадів та зростання інтенсивності таких погодних явищ, як грози, зливи, град і шквали.

Разом із цим спекотних днів і тропічних ночей стає ще більше. Цього літа особливо високі температури спостерігатимуть в західній частині України. 

За словами Балабух на погоду на території нашої держави впливатимуть природні процеси в екваторіальних широтах Тихого океану. Йдеться про кліматичний феномен Ла-Нінья, який спричиняє спекотну і суху погоду в регіонах.

"За даними NOAA (Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США), очікується що найбільш аномальна температура може бути у західних областях України. У цьому ж регіоні можливий і дефіцит опадів, який посилить посуху, що відмічається уже зараз, та сприятиме зростанню пожежної небезпеки", – попередила кліматолог.

Експертка заявила, що червень буде спекотнішим на 1-2°С порівняно з попередніми 30-ма роками.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, якою буде погода у червні 2022.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ