Жінка у темряві

Постраждалим від зґвалтування варто говорити про це – психолог

Shutterstock

російські окупанти не знають, що таке повага, жалість та кохання. Вони нещадно вбивають наших людей та знущаються над слабкими жінками й дітьми.

Сьогодні відомо про численну кількість жінок, що постраждали від зґвалтування агресором. Звичайно, що говорити про таке соромно, але фахівці не радять тримати біль всередині себе.

Питання психологічної підтримки жертвам сексуального насилля все ще є одним з найважливіших у період війни. Психотерапевт Євген Скрипник розповів, чи варто підштовховувати до розмови жінку, яка пережила зґвалтування. 

"Зґвалтування – це однозначно травма для нервової системи. І людина, яка це пережила, відчуває всі прояви посттравматичного стресового розладу. Він лікується, в першу чергу, розмовами про те що було. Потрібно про це говорити, повернутися туди думками, як би це не було болісно", – говорить Євген Скрипник.

Психотерапевт впевнений, що розмови про сексуальне насилля "скине каміння" з душі постраждалої та полегшить її стан:

"Що частіше жінка про це буде говорити близьким, психологу, поліції, то швидше це прийме, і їй буде легше. Навіть відвідування того місця полегшить стан. Це може здаватися нереальним, але так буде краще надалі", – додає фахівець.

Проте, не варто через силу примушувати жінку говорити про цей жахливий випадок. Підтримуйте розмову лише у тому випадку, якщо постраждала сама готова говорити про це.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, як жінці захистити себе від зґвалтування під час війни.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш telegram Дивогляд 5.UA.

Друзі! Ми сьогодні боремося за нашу свободу, незалежність, за право бути вільною людиною на своїй землі.

Нас захищають справжні Супергерої: ЗСУ, Нацгвардія, Тероборона, МВС, усі небайдужі Громадяни, які об'єдналися заради захисту Батьківщини.

Ми маємо безпрецедентну підтримку міжнародних партнерів. Увесь світ підтримує Україну.

Зберігаємо спокій, підтримуємо один одного, читаємо тільки перевірені новини та допомагаємо армії.

ЄДИНІ ОФІЦІЙНІ РЕКВІЗИТИ НБУ ДЛЯ ЗБОРУ КОШТІВ НА ПОТРЕБИ АРМІЇ: https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

ПЕРЕРАХУЙТЕ "КОВІДНІ" ГРОШІ З Є-ПІДТРИМКИ НА АРМІЮ: https://www.portmone.com.ua/r3/uk/terminal/index/index/id/118103/

ВІДПРАВТЕ ДРУЗЯМ ЗА КОРДОН ПОСИЛАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ: https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

Разом до перемоги над російськими окупантами!

Слава Україні! Героям слава!ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ