Валіза

Як жінкам з дітьми пережити тривалу евакуацію і зберегти здоров'я – поради психологині

Shutterstock

З початком війни на території України понад 3 млн жителів нашої держави були вимушені покинути свої домівки та евакуюватися у більш безпечні місця. Зокрема, у сусідні країни.

Найбільшу частину біженців становлять жінки та діти, які самотужки мають подбати про себе та своє чадо.

Цей процес негативно відображається не лише на фізичному стані людини, але й на її психологічному здоров'ї та нервах.

Психологиня на ім'я Леся Ковальчук поділилася порадами щодо збереження психологічного стану жінки, яка була вимушена евакуюватися, повідомляє "Дивогляд". 

Перш за все, фахівчиня наголосила на тому, що жінка повинна пам'ятати про свою головну місію – берегти генофонд і захистити наше майбутнє – дітей.

Якщо дитина стурбована – заспокоюйте її. Обов'язково візьміть з собою її улюблену іграшку, адже вона підтримуватиме малюка у страшні моменти. 

Коли ви помітите, що дитина занепокоєна або налякана – поговоріть з нею спокійним голосом і поясніть, що на вас чекає тривала поїздка у спокійне місто.

Стежте за собою та станом свого здоров'я. За потреби виконуйте на зупинках заспокійливі вправи, дихайте глибоко та пийте воду.

Намагайтеся спати, щойно випадає така можливість. Якщо заснути не виходить – посидіть із заплющеними очима.

Якщо вам пощастить знайти душ, то скористайтеся цією нагодою. Так ви частково розвантажите своє тіло та знімете напругу.

Пам'ятайте, що ваш психічний та емоційний стан впливає на поведінку та настрій дитини, тому не забувайте стежити і захищати не лише малюка, але й саму себе.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, де українці можуть отримати психологічну підтримку.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш telegram Дивогляд 5.UA.

Друзі! Ми сьогодні боремося за нашу свободу, незалежність, за право бути вільною людиною на своїй землі.

Нас захищають справжні Супергерої: ЗСУ, Нацгвардія, Тероборона, МВС, усі небайдужі Громадяни, які об'єдналися заради захисту Батьківщини.

Ми маємо безпрецедентну підтримку міжнародних партнерів. Увесь світ підтримує Україну.

Зберігаємо спокій, підтримуємо один одного, читаємо тільки перевірені новини та допомагаємо армії.

ЄДИНІ ОФІЦІЙНІ РЕКВІЗИТИ НБУ ДЛЯ ЗБОРУ КОШТІВ НА ПОТРЕБИ АРМІЇ: https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

ПЕРЕРАХУЙТЕ "КОВІДНІ" ГРОШІ З Є-ПІДТРИМКИ НА АРМІЮ: https://www.portmone.com.ua/r3/uk/terminal/index/index/id/118103/

ВІДПРАВТЕ ДРУЗЯМ ЗА КОРДОН ПОСИЛАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ: https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

Разом до перемоги над російськими окупантами!

Слава Україні! Героям слава!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ