Хрещення

У США визнали недійсними сотні хрещень – все через одне слово

Shutterstock

Через неправильне хрещення всі інші обряди теж доведеться переробити

На початку лютого у католицькій церкві США спалахнув скандал. Не те, щоб великий, але все ж галасу наробив, пише "Дивогляд".

Настоятель церкви Святого Григорія Андрес Аранго у Фініксі (штат Аризона) залишив свій пост після того, як керівництво єпархії виявило, що впродовж багатьох років Аранго використовував неправильне слово, коли звершував таїнство хрещення.

Як повідомляється на офіційному сайті єпархії, з’ясувалося, що священник, промовляючи молитву англійською та іспанською мовами, казав "Ми охрещуємо вас в ім'я Отця і Сина і Святого Духа" замість "Я охрещую вас в ім'я Отця та Сина і Святого Духа".

Виявилося, що це груба помилка і неприпустимо використовувати слово "ми" замість "я", адже хрестить не релігійна громада, а Христос.

"Христос і лише Христос, який є присутнім у всіх таїнствах", заявив єпископ Фінікса Томас Дж. Олмстед.

У 2020 році Конгрегація доктрини віри у Ватикані уточнила, що при хрещенні треба говорити "Я охрещую" замість "Ми охрещуємо".

Через цю помилку всі таїнства хрещення, які Аранго провів до 17 червня 2021 року, вважаються недійсними.

Окрім того, в єпархії уточнили, що люди, охрещені Аранго, які провели інші обряди (зокрема, конфірмацію та вінчання) мають звернутися до церкви, адже всі ці таїнства також вважаються недійсними.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ