Google присвятив дудл геніальному українцю – історія Архипа Куїнджі 

27 січня з'явився новий дудл від Google, який присвячено 180 річчю від дня народження українського пейзажиста Архипа Куїнджі. Саме тому "Дивогляд" розповість вам про біографію митця та покаже його творіння.

Архип Іванович Куїнджі народився 27 січня у 1842 році у селищі Карасівка біля приморського міста Маріуполь. Його батько був бідним шевцем-греком, а тому, щоб прогодувати родину, майбутній митець був вимушений з дитинства підробляти. Однак він не забував про своє хобі – малювання, якому приділяв вільний час.

За спогадами товаришів, хлопець малював на будь-якому зручному матеріалі – на стінах, парканах і клаптиках паперу. На думку істориків, першим талант Архипа помітив хліботорговець на ім'я Аморетті, який порадив йому стати учнем відомого художника-мариніста Івана Айвазовського.

Іван Айвазовський
Іван Айвазовський
Фото: відкриті джерела

Читайте також:

Українець послухався і прийшов до майстерні Айвазовського у Феодосії, здолавши 420 км, але той не захотів його навчати. Замість цього він доручив йому лише товкти фарби і фарбувати паркан.

Після 2-місячного періоду в Феодосії Архип повернувся до Маріуполя, де став працювати ретушером у місцевого фотографа. Потім він займався аналогічною справою в Одесі та Таганрозі. На щастя, Куїнджі не впав у відчай і у 1865 році почав навчатися в Академії мистецтв у Санкт-Петербурзі, де знаменитий хімік Дмитро Менделєєв навчав його фізичній дії світла.

Портрети Архипа Куїнджі
Портрети Архипа Куїнджі
Фото: відкриті джерела

Тепер історія знає Куїнджі як великого митця та автора масивних сцен. У своїй творчості чоловік об'єднав нові наукові відкриття та сучасні мистецькі стилі (наприклад, імпресіонізм і романтизм), що дозволило з'явитися унікальній новій техніці живопису.

Одна з найвідоміших картин українця – "Місячна ніч на Дніпрі". Геній написав її і вперше показав у 1880 році. Він не був впевненим, що вона буде успішною, а тому запрошував до себе друзів та кореспондентів, щоб вони поділилися своєю думкою. Серед них був письменник Іван Тургенєв, хімік Дмитро Менделєєв та інші.

У підсумку публіці сподобалася "Місячна ніч на Дніпрі". Люди шикувалися у чергу, щоб її побачити. Передусім тоді відзначали незвичайну реалістичність світла. Окрім цього, пропонуємо насолодитися іншими творами митця:

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що на відомій картині Боттічеллі знайшли чернетку іншої роботи.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше