Штучний інтелект

Штучний інтелект навчився визначати вік людини і тривалість її життя – дослідження

Shutterstock

Нова інформація дала науковцям шанс дізнатися більше про подовження людського життя

Штучний інтелект є однією з найкращих розробок сучасних технологій. З кожним днем він прогресує і щоразу дивує. "Дивогляд" із посиланням на Science Alert повідомляє, що цього разу ШІ навчився визначати вік людини, а також скільки років їй залишилося жити.

Учені з Австралії та Китаю провели дослідження, під час якого виявили, що нейромережа вгадала вік 47 тис людей з точністю до 3,5 років.  

 
У дослідженні брали участь люди середнього та похилого віку. Штучний інтелект просканував сітку очей кожного з учасників дослідження та на основі цього провів аналіз зі встановлення їхнього віку та тривалості життя. Ті люди, сітківки чиїх очей ШІ визнав старшими за інші, померли впродовж наступних десяти років.
 
Отримані результати спостереження продемонстрували, що сітківка людського ока дуже вразлива і чутлива до зміни віку. Вона містить кровоносні судини та нерви, які свідчать про стан здоров'я судин і мозку. Це дозволяє фахівцям передбачити ймовірні ризики утворення та розвитку серцево-судинних та інших захворювань.
 
Нове дослідження дало науковцям шанс дізнатися більше про подовження людського життя.

"Значний зв'язок між віковими змінами сітківки та смертністю разом з доказами зв'язку між оком і мозком підтверджують, що сітківка є "вікном" неврологічних захворювань", відзначають автори.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що у Китаї створили робота-прокурора, який висуває звинувачення з точністю у 97%.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше