Рука робота контролює людину

У Китаї створили робота-прокурора, який висуває звинувачення з точністю у 97%

Shutterstock

Існують й певні сумніви щодо цієї розробки

Китайські винахідники створили робота-прокурора, який висуває звинувачення з точність до 97%. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на The Korea Times.

Технологія була створена у лабораторії управління великими даними та знаннями Китайської академії наук. Вона може звинувачувати людей у скоєних ними злочинах з дуже високою точністю – 97%. Особливістю є те, що система працює на основі штучного інтелекту. 

Машина запрограмована на понад 17 тис різних справ. Зокрема, це стосується шахрайства з кредитними картками, азартних ігор, небезпечного водіння, навмисного нанесення травм, створення перешкод для виконання службових обов'язків, крадіжок, шахрайства і "сварок та провокування неприємностей".

Щодо підозрюваних штучний інтелект висуватиме звинувачення, які будуть сформульовані на основі 1 тис рис. 

Народна прокуратура Шанхаю Пудун вже протестувала розробку. Такого типу машини висунули звинувачення вже вісьмом злочинцям і продовжують свою діяльність.

Професор Ші Юн впевнений, що ці роботи зможуть полегшити працю прокурорів та стати їм гідним тимчасовим замінником. Таким чиною, фахівці зможуть зосередити свою увагу на більш важливих та складних завданнях.

"Система може певною мірою замінити прокурорів. Але всі існуючі інструменти штучного інтелекту мають обмежену роль, тому що вони не беруть участь у процесі ухвалення рішень щодо пред'явлення звинувачень та винесення вироків", – розповів учений.

Однак, існують й певні сумніви в достовірності звинувачень. Фахівці вважають, що ШІ-прокурор може висувати звинувачення, лише спираючись на свій попередній досвід. Він також може не врахувати суспільну реакцію та наслідки. 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що у Китаї розробили робота-гуманоїда.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ