Небезпечна доставка поштою: у шахраїв з'явилася нова схема, яка загрожує українцям – відео

У соцмережах розповіли про новий шахрайський метод, який дозволяє обдурювати людей. Виявилося, що навіть надійний раніше спосіб може призвести до втрати грошей.

Неприємна історія, в яку потрапив чоловік, виглядає наступним чином:

  • Шахрай розмістив на популярному сайті оголошень пропозицію щодо продажу товару. У випадку оповідача він хотів придбати iPhone 12 Mini за 11 тис грн.
  • Він спитав у зловмисника, чи погоджується той надіслати товар доставкою, передбаченою сайтом оголошень, а той не був проти. Це може стати вирішальним моментом, бо ця послуга відома своєю надійністю. 
  • Відповідач сплатив необхідну суму та почав чекати надходження товару. Через кілька днів він прийшов на пошту та перевірив посилку, але там замість смартфону були "сік, снікерс і шоколадка". Звісно ж, оповідач відмовився від "смартфону" та згодом отримав сплачені кошти назад.

Читайте також:

У чому полягала шахрайська схема та чому вона не спрацювала?

За словами чоловіка, згодом після цього інциденту він зустрів працівницю пошти. Вона йому розповіла, що після нього до відділення прийшов інший чоловік і хотів забрати посилку з аналогічною накладною. Виявилося, що шахраї шукають людей, які готові відвідати пошту та забрати чужу посилку за гроші (близько 200 грн).

Це може спрацювати, бо працівники пошти не завжди вимагають надати особисті документи. Якщо такий отримувач випереджає справжнього власника посилки, то шахрай отримує сплачені своєю жертвою гроші, які до отримання посилання зберігає сервіс для розміщення оголошень, так як доставка зазначається виконаною.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, як захистити свою банківську картку від шахраїв.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше