Як захистити свою банківську картку від шахраїв – поради

Банківські картки за останній час здобули все більшої популярності. Сьогодні понад 50% людей надають перевагу використанню карток ніж готівки. Недоліком такого способу зберігання грошей є шахраї, які намагаються викрасти кошти.

Як захыстити свою картку від небажаних викрадень та зберегти кошти розповідає "Дивогляд" із посиланням на iTech.

  • Зберігайте пін-код від картки у таємниці

Зняти гроші з картки дуже просто, знаючи пін-код. Тому в жодному випадку не повідомляйте його третім особам. Також у секреті варто тримати й CVV/CVC – тризначний секретний код, який знаходиться на зворотній стороні картки. 

  • Не повідомляйте нікому отримані СМС з кодами
Банкомат
Банкомат
Фото: Shutterstock

Дуже часто для доступу до електронного додатку банку на телефон власника картки приходить код доступу. Його не варто повідомляти третім особам, оскільки таким чином шахраї з легкістю можуть зняти з вашої картки гроші, або ж сплатити ними будь-які послуги.

  • Для доступу до додатку використовуйте лише безпечні Інтернет-з'єднання

Авторизуйтеся у додатку лише тоді, коли ваш смартфон, або комп'ютер підключено до перевірених мереж: мобільний інтернет, або домашній Wi-Fi. Не рекомендується входити до свого облікового запису черет публічну мережу, оскільки зловмисники дуже просто можуть отримати доступ до вашої електронної картки. 

  • Використовуйте різні паролі для карток
Банкомат
Банкомат
Фото: Shutterstock

Якщо ви користуєтеся послугами кількох банків, то створюйте для них різні паролі. Так ви уникнете небезпеки, якщо шахраї дізнаються пін-код від однієї з них. 

  • Не фотографуйте свою банківську картку

Дуже часто для відправки коштів платники просять користувачів надіслати їм фотографії своєї банківської картки з двох боків. Це робити категорично заборонено. Для відправлення коштів достатньо буде лише номеру картки. 

  • Не довіряйте підозрілим телефонним дзвінкам
Смартфон
Смартфон
Фото: Shutterstock

Банки інколи дзвонять своїм клієнтам, щоб повідомили про зміни у користуванні карткою, або розповісти про нові послуги. Однак, якщо вам телефонують і просять надати якусь індивідуальну інформацію – не довіряйте їм. Це можуть бути шахраї, які просто хочуть заволодіти вашими грошима.

А ви знали про ці способи захисту своєї банківської картки? 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше