Сканер відбитків пальців

Фахівці розповіли, як легко "обійти" сканер відбитків пальців – відео

Shutterstock

Є спосіб, який надійніше захистить приватні дані від зловмисників

Фахівці з кібербезпеки з Kraken Security Labs Team перевірили надійність системи за допомогою відбитків пальців і поділилися результатами дослідження. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на YouTube-канал компанії.

Виявилося, що йдеться не про самий надійний спосіб захисту особистих даних. Щоб обдурити сканер, зловмисник може сфотографувати відбиток вашого великого або вказівного пальця (переважно користувачі користуються саме ними). Потім знімок роздруковується лазерним принтером на спеціальному матеріалі – ацетатному плівковому листі.

Останній використовують, щоб відбиток був тривимірним, а не плоским. Слідом за цим завдяки клею типу ПВА (на відео фахівці користувалися столярним клеєм) створюється зліпок відбитка. Після загущення клею пристрій може бути успішно зламаний.

На відео помітно, що автори змогли обійти системи захисту у MacBook Pro, iPad і апаратному гаманці. У цьому випадку, якщо ви бажаєте надійно захистити конфіденційні дані, краще користуватися двофакторною аутентифікацією.

До речі, раніше "Дивогляд" розповідав про те, як захистити смартфон із безконтактною оплатою від шахраїв.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ