Космос

Сміття Росії протаранило та частково зруйнувало робочий супутник Китаю

Shutterstock

Це сталося вперше за десятиліття спостережень

У космічних силах США стверджують, що китайський метеосупутник YunHai 1-02 весною минулого року частково зруйнувався, бо зіткнувся з уламком, утвореним після російської місії 25-річної давності. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на квартальний звіт NASA по космічних уламках.

Китайський супутник вивели на орбіту 25 вересня 2019 року, а ось російський військовий супутник "Космос 2333" ("Целина-2") – 4 вересня 1996 року. Вони зіткнулися вранці 18 березня 2021 о 07:41:10 за Гринвічем над Тромсе (Норвегія).

Це сталося на відносній швидкості 13,26 км/с на висоті 780 км. Згідно інформації NASA, йдеться про п'ятий підтверджений випадок, коли на орбіті зіткнулися відомі штучні об'єкти. Також це сталося вперше за понад десятиліття спостережень.

Дані на 1 жовтня кажуть, що після зіткнення 37 уламків потрапили до каталогу Космічних сил США, а 4 з них згоріли в атмосфері. Астрономи стверджують, що незважаючи на зіткнення, YunHai 1-02 досі може коригувати орбіту та надсилати інформацію.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що "найпотужніший гамма-спалах" древньої галактики виявився відблиском від російського космічного сміття.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ