Товари на AliExpress

"Як тобі таке, Ілон Маск?": нові російські безпілотники виявилися іграшками з AliExpress – фото й відео

aliexpress.com/

"Розробки" можна придбати за знижкою на популярному торговому майданчику

Російська компанії Кронштадт представила на форумі Армія 2021 макети БПЛА, але виявилося, що подібні моделі вже протягом кількох років продають на AliExpress. Про це повідомляє "Дивогляд".

Кронштадт, яка створює безпілотні літальні апарати, влітку цього року звітувала про розробку мінідронів "Луман" та Мерак", призначених для дослідження стартових столів космічних ракет. Їх макети компанія представила на своєму стенді у рамках форуму "Армія 2021.

"Як тобі таке, Ілон Маск? Компанія "Кронштадт" розробила мінідрони для обстеження стартових столів космічних ракет…Аналіз світових тенденцій показує затребуваність малорозмірних БЛА, тому наші фахівці, досвід яких дозволяє охопити різні напрямки, розробили міні-дрони", – йшлося у повідомленні компанії.

Також там розповіли про габарити "розробок". Так вага дрону "Луман" становила 450 г, розмір – 380х670х85 мм, дальність польоту – до 55 км, висота – до 3,5 км, а крейсерська швидкість – 55 км/год. "Мерак" виявився більшим: вага – 830 г, розміри – 965х845х170 мм, дальність польоту – до 95 км, висота польоту – до 5,5 км, а крейсерська швидкість – 85 км/год.

Згодом користувачі соцмереж помітили, що ці "розробки" вже протягом кількох років продають на торговому майданчику AliExpress. Так, "Мерак" виявився майже копією "Дельфіна" – невеличкого дрону для любителів від компанії AtomRC. Його вартість зі знижкою дещо перевищує 1,5 тис грн.

А ось "Луман" – це "Рептилія ластівчин-670", який має майже аналогічну вартість. На YouTube є відео з цими гаджетами, які тестують блогери.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що на російському ринку жінка запалила свічку "на вдалу торгівлю" і випадково спалила павільйон конкурентів.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ