Літак-невидимка B-2

"Унікальна подія": на Google Maps помітили бомбардувальний літак-невидимку – фото

Hippowned/Reddit

Об'єкт розвиває швидкість понад 1000 км/год і коштує $737 млн

Користувачі мережі виявили на картах Google бомбардувальника-невидимку B-2, якого зафіксував супутник. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Interesting Engineering і TechRadar.

Про знахідку вперше розповів на розважальному ресурсі Reddit користувач зі псевдонімом Hippowned. Літак помітили приблизно за 40 км на північ від бази ВПС Вайтмен у Міссурі. 

Літак-невидимка B-2, також відомий як Northrop Grumman B-2 Spirit, створений компанією Northrop Grumman. Він став відомим за часів холодної війни, бо радари не могли його фіксувати через спеціальну оболонку. B-2 здатний розвивати швидкість понад 1000 км/год і коштує $737 млн.

"У світі існує лише 21 такий літак. Відомо також, що годинний політ цього літака вимагає 119 годин підготовки та техобслуговування. Виявити один такий літак у небі серед багатьох інших літальних апаратів – справді унікальна подія", – розповіли журналісти.

Інші користувачі по-різному сприйняли це фото. На думку деяких, Hippowned розмістив підроблену картинку, бо не було зрозуміло, як невидимий літак можна було зафіксувати. Це перевірили фахівці та поділилися висновками:

"Замість того, щоб фокусувати світло на датчику, як це роблять цифрові камери, супутники вимірюють інтенсивність світлових хвиль певної довжини (наприклад, червоного, зеленого та синього), які потім поєднуються, щоб створювати єдину. Судячи з усього, саме тому ми бачимо літак із барвистими смугами. Одночасний рух супутника та літака викликав такий веселковий ефект"

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що на картах Google знайшли загадкову чорну діру посеред Тихого океану.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ