5 рідкісних природних явищ, які майже ніколи не бачило людство

Погода нашої планети – незвичайна та дійсно унікальна

Наша природа – дивовижна та неповторна. Вона постійно вражає своєю погодою та різними явищами. "Дивогляд" із посиланням на Discover Magazine розповідає вам про 5 найбільш незвичних погодних явищ, які не кожен може зустріти у своєму житті.

  • Вогняний смерч (торнадо)
Вогняний смерч
Вогняний смерч
Фото: Discover Magazine

Вогняний смерч – це дійсно рідкісне явище, яке утворюється шляхом об'єднання кількох вогнищ горіння. Температура торнадо може досягати відмітки 1090°C.

Класична швидкість вогняного смерча становить 144 км/год, а середня тривалість не перевищує 20 хв. Це явище виникає здебільшого після пожежі або виверження вулкана. 

  • Снігові рулони
Снігові рулони
Снігові рулони
Фото: Discover Magazine

Снігові рулони також відомі, як "снігові вали". Вони мають форму кульок, які утворюються силою вітру та гравітації. Вони можуть бути у формі кільця або спіралі.

Також важливим фактором є вдале поєднання вологості, температури, вітру і шару снігу. Вітер має бути сильним, щоб мати змогу перекочувати снігові рулони, шар снігу – пухким, а температура повітря – трохи вища за точку замерзання води. 

  • Деречо
Деречо
Деречо
Фото: Discover Magazine

Деречо – це штормовий вітер, який виникає разом із грозою. Це природне явище рухається зі швидкістю 93 км/год, а його руйнівна смуга сягає 400 км.

Деречо завжди виникає несподівано. Інколи, нічого не може передбачити його. За кілька хвилин утворюється сильний вітер, який здатен перекинути навіть дерева.

  • Пиловий вихор
Пиловий вихор
Пиловий вихор
Фото: Discover Magazine

Пиловий або піщаний вихор схожий на маленьке торнадо. Він складається з пилу і бруду та починається біля поверхні землі. 

Здебільшого пиловий вихор утворюється в регіонах з сухим кліматом, коли земна поверхня достатньо нагрівається від сонця. Єдиною перевагою пилового вихру над торнадо є те, що перший з них майже ніколи не завдає шкоди.

  • Хмари Кельвіна-Гельмгольца
Хмари Кельвіна-Гельмгольца
Хмари Кельвіна-Гельмгольца
Фото: Discover Magazine

Ці хвилясті хмари утворюються у випадку, коли менш концентрований нагрітий шар повітря проходить повз ще один холодніший та рухається у кілька разів швидше. 

Зазвичай, ці хмари утворюються на висоті 5 км та становлять небезпеку для авіатранспорту і різних пристроїв. 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що учені хочуть встановити "чорну скриньку Землі".

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше