Berthasaura leopoldinae

Науковці виявили рештки невідомого хижого динозавра, який не мав зубів – фото

Nature

Назва динозавру дісталася від імператриці та вченої

У Бразилії палеонтологи знайшли кістки динозавра, який є представником невідомого виду. Він не мав зубів, але все одно належав до м'ясоїдної групи рептилій. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Nature.

Рештки знаходилися поблизу сільської дороги у штаті Парана, де у районі міста Крузейру-ду-Уесті знаходиться так званий цвинтар птерозаврів. Розкопки тут почали у 2011 році, а закінчилися вони у 2014 році.

З того часу науковці намагалися відтворити зовнішність знайденої істоти, яка населяла цю місцевість 70-80 млн років тому. В "арсеналі" дослідників був череп, щелепа, хребет, кістки плечового пояса та тазу, передні та задні кінцівки істоти.

Останню назвали Berthasaura leopoldinae, а серед палеонтологів динозавра також називають Берта. Ці назви дісталися від вченої Берти Лутц і місцевої імператриці Марії Леопольдини, яка жила в XIX столітті та опікувалася науками. Дослідження показали, що довжина ящера складала приблизно метр, висота – 80 см, а вага – від 8 до 10 кг.

Він пересувався на задніх лапах. Berthasaura leopoldinae не мав зубів і мав рот, схожий на дзьоб, а не на пащу хижака, але його відносять до тероподів, тобто м'ясоїдних тварин. 

"Відсутність зубів означає, що динозавр не їв м'ясо. Багато птахів, наприклад соколи, як відомо, чудово обходяться без зубів і при цьому харчуються м'ясною їжею. Швидше за все, це була всеїдна тварина, яка проживала не в найсприятливіших умовах, де їй доводилося їсти, що доведеться", – стверджує один із авторів дослідження Джоан Алвес Соуза.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, що вчені-аматори розкопали два нових види хижих динозаврів.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ